ВПУ №41 м.Тульчина   |Професійно-технічна та вища освіта |Державний навчальний заклад 

 
 
 • pic1
 • pic2
 • pic3
 • pic4
 • pic5
 • pic6
 • pic7
 • pic8
 • pic9
 • pic10
 • pic10
 • pic10

Пошук  
 
   

 

Міжнародні зв'язки училища

Поштовхом для значних змін у змісті навчальних планів та програм, технологіях навчання, переосмислення системи підготовки кадрів для сільського господарства став Указ Президента України "Про невідкладні заходи щодо реформування аграрного сектора економіки". Вінницька область - аграрна. Майже половина професійно- технічних училищ області готують кадри для сільського господарства. Тому участь в Міжнародному проекті "Реформування професійно-технічної освіти в Україні" стала своєчасною і актуальною. Представлені в Міністерство освіти і науки України матеріали Тульчинського ВПУ №41, Погребищенського ПТУ №42, Заболотненського ВПУ №31 та Гущинецького ВПУ №32 були визначені кращими і ці училища стали учасниками проекту.

Обговорення програми візитів з викладачамсільськогосподарського технологічного ліцею Ле Шенуа
м. Монтаржі (Франція)

З метою реалізації проекту в навчальних закладах було створено робочі групи, до складу яких увійшли представники місцевих управлінь сільського господарства та продовольства, центрів зайнятості, асоціацій фермерів, які брали участь в семінарах, організованих Європейським Фондом Освіти, Міністерством освіти і науки України, Національною обсерваторією. За підтримки місцевих адміністрацій та центрів зайнятості було запроваджено принципово нові підходи до вивчення потреб ринку праці.

Визначивши разом із зацікавленими сторонами основні завдання і напрями проекту, менеджер від Європейського Фонду Освіти Сорен Поулсен провів роботу щодо залучення професійних навчальних закладів ряду європейських країн до реалізації проекту. Відбулися зустрічі з представниками сільськогосподарського технологічного
Група викладачів знайомиться з
системою курсової перепідготовки
фермерів у Франції
ліцею м. Монтаржі (Франція) і інституту агротехнологій та екології "В. Дондоло" (Італія). Наші партнери відвідали всі навчальні заклади, які беруть участь в проекті, ознайомились з матеріальною базою, навчально-плануючою документацією, зустрілися з колективами. Було визначено основні напрями роботи щодо реалізації проекту. В училищі було створено робочу групу, члени якої пройшли навчання в семінарах з модульного навчання, які проводилися на базі Національного спостережувального центру і Київському професійно-педагогічному коледжі. 80% викладачів пройшли навчання в семінарах з модульних технологій навчання, та сучасних методик навчання, які були проведенні в училищі. Творча група викладачів загальноосвітніх предметів розробила професійно спрямовані практичні завдання з хімії, біології, математики та української мови.

Викладачі опановують сучасні
методики навчання під час
міжнародних семінарів

Розробку спільної програми розпочато в 2000 р. і за два роки було розроблено навчальний план, програми з повним комплектом документації для підготовки робітників фермерського господарства.

А у 2002р. було отримано ліцензію і здійснено перший набір учнів. Зараз в училищі продовжується робота по зміцненню навчально-матеріальної бази для підготовки робітників фермерських господарств. У червні 2005 р. відбувся їх перший випуск.

З метою покращення інформаційного забезпечення училище підключилось до світової комп'ютерної мережі "Інтернет" тому маємо можливість безпосередньо користуватись досягненнями новітніх агро технологій. У 2005 році почав працювати учнівсько-педагогічний проект "Інтенсивні технології вирощування перспективних сортів сільськогоспо-дарських культур в учбовому господарстві училища".

За період з 2000 по 2005 роки делегації ВПУ №41 декілька раз побували як у Франції, так і в Італії. Навчальні заклади-донори віднеслися до делегацій дуже доброзичливо - представлялась практично будь-яка навчальна документація, організовувалисьзустрічі.

Зокрема, італійський навчальний заклад надає практичну допомогу у підготовці навчального посібника з мікроекономіки, бухгалтерського обліку, екології; французький - поділився досвідом з технологій інтегрування і блочного викладання спецдисциплін.

Італійці передали профтехучилищам свої навчальні посібники з мікроекономіки, екології, що містять типові завдання, які фермерам доведеться вирішувати у своїй практичній роботі.

Завдання полягало в тому, щоб представлений партнерами матеріал адаптувати до наших навчальних закладів, враховуючи особливості законодавства та економіки України. І це було з успіхом здійснено робочими групами училищ.

У 2004 - 2005 навчальному році розпочався новий етап роботи у міжнародному проекті. Він торкається безпосереднього спілкування учнів. Учні ВПУ №41 м. Тульчина та сільськогосподарського технологічного ліцею Ле Шенуа м. Монтаржі (Франція) листуються, прагнуть якомога більше дізнатись один про одного. А у травні та червні кожного року відбуваються візити наших учнів у Францію, а французьких до України.


 
Учнів ВПУ №41 м. Тульчина під час екскурсії (Франція)

 
Учні ліцею Ле Шенуа під час екскурсій в Україні

Поряд із вивченням системи освіти та роботи фермерських господарств, учні знайомилися з культурою, національними звичаями та історичними пам'ятками кожної з країн.

 

 Untitled Document

 

Червень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
<<  <    >  >>

  Untitled Document Untitled Document hvs-41.vn.ua ©2007-2021